Zadzwoń Teraz

+48 22 744 21 00

Przedszkola

Produkty dla przedszkoli i szkół

+48227442100
higiena dla dzieci

Badania pokazują, że coś tak prostego jak regularne mycie i dezynfekowanie rąk zmniejsza zachorowania o 50%

Prawidłowa higiena dłoni zaczyna się bardzo wcześnie. Uczymy dzieci dobrej higieny rąk poprzez zabawę.

Z Initial jako partnerem higieny dostaje życie będzie zdrowsze zarówno dla dużych i małych. Dostarczamy , kompleksową gamę usług dostosowanych do potrzeb przedszkoli, szkół, żłobków i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych, która zapewnia właściwe standardy higieniczne

Jesteśmy ekspertami w wielu dziedzinach, możemy również zaoferować usługi wymiany mat wejściowych oraz zwalczania szkodników.

Program Hygiene Angels pozwoli Państwu

  • Ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji wśród dzieci
  • Otrzymać produkty i urządzenia zaprojektowane specjalnie dla dzieci
  • Usunąć niekorzystne zapachy z szatni i toalet
  • Pozbyć się uciążliwego obowiązku dbania o stan magazynowy materiałów higienicznych i dodatkowych zamówień
  • Nauczyć dzieci i pracowników Dobrych Praktyk Higienicznych

 

Ręczniki papierowe

  • 315 x 430 x 161 mm

Dozowniki mydła

  • 116 x 272,6 x 120 mm 1 L

Bezdotykowe dozowniki płynu Ultraprotect

  • 93 x 207,8 x 96,2 mm 375 ml

Kosz na śmieci

  • 375 x 674 x 247,9 mm 35 L

Typowe wyzwania i rozwiązania

Choroby i infekcje dzieci – właściwe rozwiązania higieniczne zmniejszają poziom zachorowań wśród dzieci i zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów I bakterii.

Nieprzyjemny zapach w toaletach, szatniach I miejscach do przewijania – neutralizacja niekorzystnych zapachów wpływa na dobre samopoczucie dzieci i dorosłych a także na wizerunek placówki w oczach rodziców

Brak odpowiednich środków – aby zapewnić dobre standardy higieniczne potrzebne są odpowiednie środki i materiały eksploatacyjne.

Szybki i sprawdzony partner – partner który zadba o szybkie dostawy i stan magazynu materiałów higienicznych pozwoli na uniknięcie sytuacji kiedy czegoś zabraknie. Można wtedy skoncentrować się na dzieciach i innych ważnych sprawach.

Oszczędności na materiałach higienicznych – najczęściej kosztów materiałów higienicznych nikt nie liczy. Zamawiane są nieregularnie i od różnych dostawców. Jeśli zabraknie trzeba zapłacić drożej. Od lat zakupy są robione w tych samych miejscach. Po przeliczeniu okazuje się że urządzenia i materiały mogą być sporo tańsze.

Oszczędności – właściwa higiena zmniejsza ilość infekcji i absencji. Średni koszt opieki nad chorym dzieckiem to ok 150 zł dziennie a średni roczny koszt choroby pracownika to aż 3500 zł rocznie. Właściwie dobrane rozwiązania higieniczne mogą zredukować te koszty aż o 38%.

Prawo –placówki muszą spełniać standardy higieniczne, posiadać Księgę Higieny

Szkolenia – Dobrych Praktyk Higienicznych GHP) można nauczyć dzieci i pracowników. Uczymy dzieci, personel i rodziców jak się rozprzestrzeniają zarazki i jak myć ręce aby redukować ryzyko infekcji.

 

 

opinie o programie

"To jest naprawdę dobre i skuteczne, a efekty są od razu widoczne mówi Kamila mama Oskara i Amelii (odpowiednio 5 ½ i 3 ½ roku)."

"Nasze dzieci w tym roku jeszcze nie chorowały co nie zdarzało się wcześniej, nie zarażały się również od siebie nawzajem."

"Inni rodzice mają takie same doświadczenia jak moje twierdzi Kamila, a dodatkowo nie muszę chodzić na zwolnienia lub zatrudniać opiekunki. Również my z mężem odczuliśmy, że liczba infekcji w domu wyraźnie zmalała co przełożyło się na niższą absencjęw pracy."

"Utrzymywanie higieny jest znacznie tańsze niż leki, zastępstwa w pracy czy opieka do dzieci, że o niepokoju o możliwe powikłania nie wspomnę."

"Kiedy obecnie widzimy rezultaty naszej pracy, wyraźny spadek absencji chorobowej, radość dzieci i rodziców, jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do kontynuacji programu Hygiene Angels mówi Anna -Dyrektor Przedszkola."

"Współpraca działa wzorowo. Już nie muszę o tym myśleć, co oszczędza mi sporo czasu, mówi Anna, również zaoszczędziłam sporo miejsca, ponieważ nie potrzebuję magazynu."

"Dzieci od początku bardzo się zaangażowały w nasz projekt i uczyły najbliższych jak poprawnie myć ręce i w jakich przypadkach jest to szczególnie ważne aby umyć i zdezynfekować dłonie."

"Teraz dzieci są wzorem do naśladowania i często to one przypominają osobom zatrudnionym w przedszkolu i rodzicom o konieczności mycia rąk."

"Dzięki inicjatywie RENTOKIL-INITIAL wyeliminowaliśmy także nieprzyjemne zapachy w toaletach i szatniach."

"Mamy świadomość, że dobre praktyki, które wprowadziliśmy dla dzieci i ich rodziców naprawdę się opłacają!"