Zadzwoń do nas

+48 22 744 21 00

floor-mats-banner

Maty antyzmęczeniowe

Anti fatigue

Ergonomiczne maty antyzmęczeniowe stanowią odpowiedź na potrzeby współczesnych Klientów. Projektowane są w taki sposób, aby przy długotrwałym staniu, zapewnić odpowiednie krążenie krwi w stopach, a także dalej nogach i dolnej części pleców. Długotrwała pozycja stojąca, wyprostowana przyczynia się do zmęczenia fizycznego i psychicznego. Do najczęściej spotykanych objawów zalicza się: wrażenie „ciężkich nóg”, bóle kręgosłupa, bóle głowy, bóle stóp. Twarda powierzchnia podłoża, na której osoba stoi podczas wykonywania obowiązków, sprzyja pogłębianiu tych dolegliwości. Z myślą o ograniczeniu bądź wyeliminowaniu tych negatywnych wpływów stosuje się specjalne maty antyzmęczeniowe.

Zalecane są do zastosowania w miejscach, gdzie pracownicy spędzają dużo czasu w pozycji stojącej, np. przy taśmach linii produkcyjnej. Mogą być wykorzystywane także w kuchniach, chłodniach, za barem, itp. Zapewniają niezbędną stymulację układu krwionośnego oraz zapewniają większe uczucie komfortu. Specjalnie zaprojektowana nawierzchnia wywołuje wrażenie masażu stóp, przynosząc im ulgę.

Mata antyzmęczeniowa powstaje w 100% na bazie gumy nitrylowej. Jest to materiał o wysokiej odporności mechanicznej oraz na oleje i środki petrochemiczne. Dobrze znosi także wpływ rozpuszczalników oraz oddziaływanie wysokich temperatur. Tworzywo pozwala zachować pierwotne kształty, nadane produktowi. Dzięki temu mata nie kurczy się, nie deformuje, nie faluje, itp. Ponadto w prosty sposób może być odkurzana, a także myta. I to bez konieczności stosowania specjalnych detergentów.

Do najważniejszych cech mat antyzmęczniowych należą:

  • antypoślizgowy charakter - nawierzchnia o nierównomiernej strukturze sprawia, że powierzchnia chroni przez poślizgnięciem.
  • termoizolacja - powierzchnia z tworzywa sztucznego doskonale zabezpiecza przed chłodem uderzającym od zimnych podłóg przemysłowych.
  • wysoka elastyczność - zastosowanie sprężystego materiału korzystnie wpływa na organizm, w szczególności stawy kolanowe. Redukuje odrętwienie.
  • pobudza krążenie krwi - charakterystyczna struktura nawierzchni przyczynia się do stymulowania krążenia krwi w dolnych kończynach i dolnej części pleców.
  • ochrona przed ładunkiem elektrostatycznym - guma nitrylowa powoduje neutralizowanie szkodliwego wpływu ładunku elektrostatycznego na organizm człowieka
  • wygłuszenie - zastosowane w produkcji maty antyzmęczeniowej tworzywo sztuczne ma właściwości podobne do izolacji akustycznej.
  • ciągłość procesu technologicznego - pracownicy korzystający z tego rodzaju rozwiązań odczuwają mniejsze zmęczenie i nie muszą korzystać z dodatkowych przerw.

Przygotowujemy produkty w dowolnych wymiarach. Chętnie wskazujemy naszym Klientom, jaki kształt i rozmiar będzie najbardziej odpowiedni. Dzięki temu nasze wyroby spełniają pokładane w nich oczekiwania. Proponujemy wyroby, które posiadają starannie wykończone ze wszystkich stron brzegi. Podnosi to walory użytkowe produktu. Zachęcamy do kontaktu. Wskażemy, jakie wartości należy nam podać, aby mata nie stanowiła zagrożenia a udogodnienie.

Jesteśmy żeby Ci pomóc

Kontakt

Czy chcesz porozmawiać z nami?

Zakup czy Wynajem?


Formularz szybkiego zapytania

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji wypełnij proszę poniższy formularz

Wszystkie pola są wymagane

Dzięki, my skontaktujemy się z Tobą wkrótce.