Zadzwoń Teraz

+48 22 744 21 00

why-initial

CWS-boco i Initial tworzą joint venture

Duisburg, 30 czerwca 2017 r. Od dziś CWS-boco i Initial są oficjalnie połączone. Oba przedsiębiorstwa są wiodącymi w skali międzynarodowej oferentami usług w zakresie wynajmu i serwisu odzieży roboczej, produktów i urządzeń higieny oraz odzieży do pracy w środowiskach czystych. Celem joint venture jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku europejskim.

Komisja UE udzieliła zgody na połączenie CWS-boco i Initial na rynkach europejskich. W efekcie połączenia powstaje przedsiębiorstwo, które będzie działać w 16 krajach europejskich, zatrudniać 10.800 pracowników i osiągać obrót rzędu 1,1 mld EUR. Obie firmy połączą się pod wspólną marką Grupy CWS-boco i pod kierownictwem prezesa zarządu Thomasa Schmidta. Początkowo CWS-boco i Initial będą kontynuowały działalność w ramach swoich organizacji.

W wyniku połączenia joint venture będzie dysponować jeszcze bardziej gęstą siecią serwisową usług pralniczych i logistyki, dzięki której będzie mogło jeszcze elastyczniej i szybciej realizować dostawy do klientów. Zwiększenie bliskości do klientów, pełniejsze zaspokajanie ich różnych potrzeb i promowanie innowacji - tak brzmią założone cele. „Cieszymy się, że możemy rozpocząć tworzenie joint venture. Pewne jest, że nasi klienci skorzystają na połączeniu wiedzy i doświadczenia obu przedsiębiorstw", oświadcza Thomas Schmidt, prezes zarządu Grupy CWS-boco.

Powstanie joint venture zostało zapowiedziane w grudniu 2016 r. przez Haniel, wspólniczkę w CWS-boco, i Rentokil Initial. Po uzyskaniu zgody europejskiego urzędu antymonopolowego Haniel objęła 82% udziałów, a Rentokil Initial 18%. Siedzibą wspólnego przedsiębiorstwa jest Duisburg.